23 Mayıs 2013 Perşembe

Avcı: Kafkas Üniversitesi Mezunları Dünyanın Her Yerinde Aranan Bireyler Olacak


Türk müteşebbisler tarafından kurulan üniversitede konuşan Avcı, okulun mezunlarının dünyanın her yerinde aranan, nitelikli bireyler olacaklarını söyledi.
Kafkas Üniversiteler Birliği'nin (KÜNİB) 3'üncü olağan zirvesi dolayısıyla Bakü'de bulunan Avcı programı çerçevesinde Kafkas Üniversitesi'ni gezdi. Rektör Prof. Dr. Ahmet Saniç ve üniversitenin folklor grubu tarafından kapıda karşılanan Avcı, kurum hakkında yetkililerden bilgi aldı. Avcı daha sonra akademik personel ve öğrencilerle bir araya geldi.
Rektör Ahmet Saniç burada yaptığı konuşmada üniversitenin kuruluşunun iki amacı olduğunu söyledi. Saniç, bunların; iki ülke kardeşliğini daha da geliştirmek veAzerbaycan'a dünya standartlarında mezunlar vererek ülkenin gelişmesine katkı sağlamak olduğunu söyledi.
Bakan Nabi Avcı ise Kafkas Üniversitesi'nin sadece Azerbaycan'a değil aynı zamanda Türk dünyasına da katkı sağladığını ifade etti. Avcı, "Buradan yetişen gençlerin dünyanın her yerinde kendi alanlarında aranan nitelikli şahıslar olacaklarına yürekten inanıyorum." dedi.
Üniversitede basına açıklamalarda bulunan Avcı, Kafkas Üniversitesi'ninAzerbaycan ile Türkiye arasındaki eğitim işbirliğinin nasıl bir potansiyel taşıdığının en güzel örneklerinden biri olduğunu söyledi. Avcı "Üniversite bugüne kadar yetiştirdiği öğrencilerle bundan sonra da yetiştireceği öğrencilerle hemAzerbaycan'ın hem de Türk dünyasının eğitimine, kültürüne katkıları olan ve olacak olan bir müessesemizdir." ifadelerini kullandı.