5 Mayıs 2013 Pazar

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ile Qafqaz Üniversitesi arasında Mevlana değişim protokolü imzalandı

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nden Rektör Yardımcısı Prof Dr. Mümtaz Nazlı'nın beraberindeki heyetle birlikte, Türkiye Cumhuriyeti Üniversiteleri Eğitim Fuarı'na katılmasına dair açıklama yapıldı;
Türkiye Cumhuriyeti Üniversiteleri Eğitim Fuarı'na katılmak üzere Bakü'ye giden Rektör Yardımcısı Prof Dr. Mümtaz NAZLI, Gölhisar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa DEMİREL ve Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Erdal TAŞLIDERE Qafqaz Üniversitesini ziyaret ettiler.
Ziyarette Lisans ve Lisansüstü öğrencileri ve öğretim elemanı değişimi konularını kapsayan alanlarda ön anlaşma protokolü ve Mevlana değişim protokolü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümtaz NAZLI, Qafqaz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet SANİÇ tarafından imzalandı.
Bu protokollerle Üniversitelerimizdeki öğrencilerimizin eğitim-öğretimine, öğretim elemanlarımızda bilimsel faaliyetlerimizin ve dolayısıyla Tarihten gelen çok köklü bağları olan Dost ve Kardeş ülke Azerbaycan ile Türk halkları arasındaki ilişkilerin her bakımdan daha da artarak devam etmesine katkı sağlaması amaçlanmaktadır.
27-28 Nisan 2013 tarihlerinde Azerbaycan Başkenti Bakü de düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti Üniversiteleri Eğitim Fuarı (27-28 Aprel 2013  Azerbaycan- Bakü Türkiya Universitetlari Tahsil Sargisi)'na Üniversitemizi temsilen Rektör Yrd. Prof Dr. Mümtaz NAZLI ile birlikte Gölhisar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa DEMİREL ve Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Erdal TAŞLIDERE katıldılar.
İki gün boyunca devam eden, yoğun ilgi ve katılımın olduğu fuar kapsamında lisans ve lisansüstü eğitim-öğretim için Ülkemize gelmeyi düşünen öğrencilere ve velilerine Üniversitemiz hakkında detaylı bilgiler ve aynı zamanda Üniversitemizi tanıtıcı hediyeler verildi.
http://www.burdurgazetesi.com/haberler/item/8157-rekt%C3%B6r-yard%C4%B1mc%C4%B1s%C4%B1-prof-dr-nazl%C4%B1-t%C3%BCrkiye-cumhuriyeti-%C3%BCniversiteleri-e%C4%9Fitim-fuar%C4%B1nda.html